Krok za krokom

Golfové a športové vybavenie, Továreň, Montážna linka

 

 

V továrni John Deere Turf Care v Severnej Karolíne (USA) je nová montážna linka taká bezpečná, intuitívna a jednoducho použiteľná, ako kosačky na fervej, raf a zastrihávanie, ktoré sa na nej vyrábajú. Špeciálne postavená linka bola plánovaná tri roky, ale aj tak je jej základom jednoduchý poznatok: Čím je niečo jednoduchšie, tým lepšie budú výsledky.

Golfové a športové vybavenie, Továreň, Obsluha, Monitor

Obsluha môže na novej linke prísť ku ktorejkoľvek stanici a bude presne vidieť, čo je potrebné urobiť. Na displeji počítača sa zobrazí, ako pokračovať a ‘svetlá výberu’ identifikujú diely, ktoré sú potrebné. Po ’dokončení musí obsluha vyplniť kontrolný zoznam pred tým, než sa jednotka môže posunúť na ďalší krok. Výsledkom je, že v podstate neexistuje žiadny priestor pre ľudské chyby.

Golfové a športové vybavenie, Obsluha, Portrét

KVALITA NA VSTUPE, KVALITA NA VÝSTUPE

A ako to už často býva, stálo to veľa námahy a tvrdej práce, aby bolo všetko tak jednoduché. Riaditeľ strojárenskej výroby, Tim Manton, spolu so svojimi kolegami rozložil úplne celú montážnu linku v priebehu iba dvoch dní a následne od základov postavil novú za menej než štyri týždne. V rámci tohto procesu namontovali približne 250 nových položiek na ‘kontrolu chýb’ – od kamier po integrované momentové nástroje a snímače RFID.

Dobrý stroj pomáha obsluhe vykonať skvelú prácu. Montážna linka robí presne to isté.
TIM MANTON,
MANUFACTURING ENGINEERING MANAGER

Aby sa zachytili akékoľvek zvyšné chyby v kvalite pred tým, než kosačky opustia továreň, bol taktiež úplne prepracovaný postup auditu na konci linky. Vďaka novej transparentnosti a kontrole kvality od začiatku do konca môžu byť zákazníci ešte viac presvedčení o tom, že dostanú kvalitu a hodnotu, ktorú očakávajú od značky John Deere.

Golfové a športové vybavenie, Displej TechControl, Obsluha, Priblíženie