Aktívny transport plodín do plniacej závitovky pre stály prietok plodiny

Stály prietok plodiny vďaka aktívnemu transportu plodín

Žací val kombajnu 700PF s aktívnym plnením

Pásy zabezpečujú aktívny transport plodín do plniacej závitovky a vytvárajú stály prietok, takže kombajn môže pracovať s takmer maximálnym výkonom. 

aktívne plnenie zabraňuje hromadeniu materiálu

Ideálne do tvrdých podmienok

V náročných podmienkach, ako sú padnuté plodiny, strukoviny alebo semená trávy, tiež zabraňuje hromadeniu materiálu v prednej časti žacieho valu. Straty repkového semena ďalej znižuje vzdialenosť 1000 mm medzi žacou lištou a plniacou závitovkou, pretože vreteno môže by nastavené vyššie, čo znižuje straty spôsobené drvením.

Veľká 760 mm závitovka pre zefektívnený prenos plodiny do mláťacieho koša

Zefektívnený prenos plodiny

Pásy sú integrované do rámu, čo umožňuje plnenie plodiny pod osou závitovky, kde ju stupne závitovky ľahko zachytávajú a posúvajú do mláťacieho koša. Veľká 760 mm závitovka tiež pomáha priniesť do mláťacieho koša až o 20 % viac materiálu a pracuje dobre pre kratší materiál, ako je sladový jačmeň. 
V prípade použitia s repkovým semenom možno pomocou hydraulického ručného čerpadla zväčšiť výšku závitovky, čím vznikne väčší priestor pre plodinu. Rovnomerný prietok plodiny tiež znižuje namáhanie pohonov hromadením, čo vedie k nižšiemu opotrebovaniu a zvýšeniu spoľahlivosti.

Jednoduchá a rýchla prestavba na inú plodinu

Prestavba na inú plodinu za 3 minúty

Jednoducho zacvaknite bočné nože, zdvihnite závitovku a ste pripravení na žatvu. Rýchle a jednoduché – bez použitia náradia. Na hornej strane sa nenachádzajú žiadne elektrické a hydraulické komponenty ani ťažké motory, čo znižuje vibrácie a minimalizuje straty spôsobené otrasmi. 

Samonapínacie sekcie pásu možno zdvihnúť, čo zabezpečuje ľahký prístup. Kryty z nehrdzavejúcej ocele sú tiež utesnené a zabraňujú vniknutiu nečistôt a kamienkov pod pás. Keď na konci sezóny prechádzate z repkového semena na drobné obilie, pomocou zásuviek vo vnútri sekcie pásu môžete vyčistiť prach. 

Aktívny transport plodiny do plniacej závitovky predchádza hromadeniu materiálu v prednej časti žacieho valu v náročných podmienkach, ako sú padnuté plodiny, strukoviny alebo semená trávy.

Zvoľte si model žacieho valu, ktorý najlepšie zodpovedá podmienkam vašej žatvy, a získajte ďalšie informácie.

MODELŠírka kosenia, mDĺžka stola, mmPočet pásovPriemer závitovky, mm 618PF

5,50

1000

4

660

6,10

1000

4

660

6,70

1000

5

760

7,60

1000

5

760

9,15

1000

6

760

10,70

1000

7

760

12,20

1000

8

760