Vysoko kvalitné žacie valy na kukuricu

Široká škála šírok a riadkovania

Žacie valy na kukuricu sú dostupné v širokej škále šírok a riadkovania

Naše vysoko kvalitné žacie valy na kukuricu vyrába nemecká firma Geringhoff. Tieto valy sa dodávajú sa vo veľkom rozsahu šírok a riadkovaní, takže si ľahko vyberiete ten pravý pre výkon svojho kombajnu aj pri vysokej rýchlosti pojazdu vo všetkých podmienkach.   Tajomstvom legendárnej odolnosti od spoločnosti Geringhoff sú presne vypracované prevodovky navrhnuté na minimálnu údržbu, ktoré používajú vnútornú samonastavovaciu klznú spojku, aby ochránili pohyblivé časti jednotky.

Modulárny hnací systém

Odolnosť a jednoduchá údržba

Namiesto prepojenia riadkových jednotiek súvislým pohonným hriadeľom sa používajú prevodovky so spojkami Centaflex a prevodmi Zerol medzi každou riadkovou jednotkou. Znižujú namáhanie hnacieho ústrojenstva a zabezpečujú spoľahlivú žatvu. Rotory a nože sú tiež chránené odolným povrchom ocele z karbidu volfrámu. Konštrukcia hnacieho systému s jednoduchou údržbou si nevyžaduje reťaze ani remene. Tieto nízkovýkonné hnacie ústrojenstvá sú poháňané odolnými hliníkovými prevodovkami a pomáhajú znižovať spotrebu paliva a zvyšovať efektivitu.

Veľké a vysoké oddeľovače plodín plynule zdvíhajú klasy do stroja

Plynulé podávanie

Veľké a vysoké oddeľovače plodín, dokonalé na zdvíhanie poľahnutej kukurice, plynule zdvíhajú klasy do stroja. Jedinečná integrovaná klzná spojka automaticky napína zberacie reťaze, ktoré si nevyžadujú žiadne nastavovanie. Rotory vťahujú materiál nadol pomocou ôsmich ostrých a odolných hrán s povrchom z karbidu volfrámu. Pritom bez námahy ničia kukuričné plodiny a uľahčujú prácu pre rezač, čo zabezpečuje nízku spotrebu paliva pri nízkom výkone. Plynulému podávaniu tiež napomáha stály priemer a rýchlosť po celej šírke rotora, ako aj veľké a nastaviteľné vstupné závitovky.

Jednoduchá úprava na rôzne plodiny do pár sekúnd

Rýchla prestavba na inú plodinu

Žací val možno upraviť na iné plodiny za niekoľko sekúnd. Napríklad, nastavenia oddeľovača plodín môžete vymeniť jednoduchým otočením kolesa rukou. Nastavenie vzdialenosti medzi reťazami sa tiež nachádza na pohodlnom mieste vedľa vstupnej závitovky. Zberacie reťaze sa automaticky napínajú a prechod z kukurice na slnečnicu je veľmi jednoduchý. Ak chcete zmeniť rýchlosť žacieho valu, máte k dispozícii voliteľnú 2- a 4-rýchlostnú prevodovku.

Počet riadkovŠírka riadka, cmPracovná šírka záberu, mVodorovný rezačZvislý rezač

4, 6, 8, 12 alebo 16

70, 75 alebo 80

2,80 až 12,80

Mais Star SC, Mais Star Horizon, Horizon Star II

Rota Disc, Horizon Star II