Samuel R. Allen

Predseda predstavenstva
Deere & Company

Sam Allen

Samuel R. Allen je predsedom predstavenstva spoločnosti Deere & Company, čo je pozícia, ktorú zastáva od februára 2010. Predtým zastával ďalšiu funkciu generálneho výkonného riaditeľa. Túto funkciu zastával do novembra 2019. V rámci predošlých funkcií bol v auguste 2009 menovaný prezidentom a generálnym riaditeľom a v júni daného roku sa ujal funkcie prezidenta a hlavného prevádzkového riaditeľa a člena predstavenstva. 

Predtým bol Allen predsedom divízie Worldwide Construction & Forestry. Táto funkcia zahŕňala zodpovednosť za divíziu Power Systems spoločnosti John Deere. Taktiež pracoval v divízii Worldwide Agricultural spoločnosti Deere, kde viedol prevádzku v Latinskej Amerike, Číne a východnej Ázii a Austrálii. Predtým bol zodpovedný za oddelenie technológií inteligentných zariadení spoločnosti Deere a za vyspelú technológiu a inžinierstvo. Takisto viedol oddelenie ľudských zdrojov, pracovných vzťahov a organizáciu finančných služieb spoločnosti. Allen, ktorý sa pripojil k spoločnosti Deere v roku 1975, pracoval ako vedúci pracovník od roku 2001 do roku 2019.

Allen bol v júni 2010 menovaný do predstavenstva spoločnosti Whirlpool Corporation a v súčasnosti pôsobí ako predseda predstavenstva. V auguste 2019 sa stal členom predstavenstva spoločnosti Dow Inc.

Spoločnosť Deere & Company (burza NYSE: DE) je svetovým lídrom v poskytovaní vyspelých produktov a služieb a je oddaná úspechu zákazníkov, ktorých práca je spojená s pôdou, všetkých tých, ktorí kultivujú, transformujú a obohacujú pôdu, zberajú úrodu a na pôde stavajú, aby uspokojili dramaticky rastúci dopyt po potravinách, palive, obydliach a infraštruktúre. Spoločnosť John Deere dodáva od roku 1837 inovatívne produkty špičkovej kvality, ktoré vychádzajú z tradície integrity. Ďalšie informácie nájdete na medzinárodnej internetovej stránke spoločnosti John Deere www.JohnDeere.com.