8RX 410Traktor

  • Max. výkon 443 k (326 kW) (ECE-R120) + 15 k (11 kW) s IPM
  • 6-valcový motor 9,0 l
  • 18,7 t a rázvor 3,235 m
  • Nová väčšia a pohodlnejšia kabína CommandView s novou úrovňou viditeľnosti
First in Reliability

Jednotka v spoľahlivosti

Úplne nová prevodovka John Deere eAutoPowr je prvou elektromechanickou delenou prevodovkou IVT dostupnou pre traktor 8R/RT/RX 410. Plynule meniteľný prevod zaisťuje maximálnu spoľahlivosť a odolnosť. Hladké radenie stupňov s polovodičovou výkonovou elektronikou zaisťuje okamžitý krútiaci moment pre najhladšiu jazdu aj v tých najnáročnejších aplikáciách.

Kvapalinou chladené bezkomutátorové elektromotory – generátory v novej prevodovke eAutoPowr sú úplne bezúdržbové. Výmena hydromodulov za elektrické komponenty výrazne znižuje opotrebovanie dielov, zjednodušuje konštrukciu a vylepšuje celkovú životnosť prevodovky. Komponenty elektrického pohonu a nové snímače znižujú o 1/3 nutnosť vykonávať špeciálne diagnostické testy. Počet postupov vyžadujúcich špeciálne nástroje alebo príslušenstvo sa zmenšil o 20 %.

Počas procesu vývoja sa vykonalo 100 000 ekvivalentných zákazníckych testovacích hodín, čo zaručuje najlepšiu spoľahlivosť vo svojej triede.

Elektrifikácia robí rozdiel

Elektrifikácia robí rozdiel

Pri návrhu novej prevodovky eAutoPowr sme hydraulické čerpadlo a motor z prevodovky AutoPowr nahradili dvoma elektromotormi – generátormi. Jeden generátor je pripojený priamo k naftovému motoru a poháňa druhý motorgenerátor, ktorý precízne reguluje rýchlosť traktora. Jeden elektrický a 4 mechanické prevody zaručujú najefektívnejší možný prenos výkonu na kolesá. Výsledkom je najrobustnejšia a najspoľahlivejšia bezstupňová prevodovka s overenou efektivitou a jazdným komfortom prevodovky AutoPowr™. Najlepšia bezstupňová prevodovka, akú kedy navrhla spoločnosť John Deere!

Generovanie elektrickej energie

Generovanie elektrickej energie

Systém eAutoPowr umožňuje napájať externé spotrebiče striedavým napätím 480 V s výkonom až 100 kW cez voliteľnú zásuvku AEF. Túto elektrickú energiu je možné využiť napr. na pohon hnacích náprav príslušenstva. Elektricky poháňané nápravy zaisťujú výrazné zvýšenie trakcie, zníženie preklzu kolies a menšie množstvo závaží. To umožňuje dosiahnuť vyšší plošný výkon použitím oveľa širších pracovných nástrojov, takže výsledkom sú nižšie aplikačné náklady na hektár spolu s lepšou ochranou pôdy.

Ťahajte väčší náklad s menším traktorom

Ťahajte väčší náklad s menším traktorom

V spolupráci so spoločnosťou Joskin sme vyvinuli cisternu na močovku s elektromotorom, ktorý poháňa 4 zo 6 kolies – čiže v tejto kombinácii je poháňaných celkovo 8 kolies. Traktor už nemusí ťahať celý náklad, pretože tlačí aj príves, pričom na dodatočnú trakciu sa využíva hmotnosť močovky a samotnej cisterny. Výsledkom je, že na ťahanie väčších nákladov alebo na stúpanie do strmších kopcov môžete použiť oveľa ľahší traktor – čím obmedzíte zhutnenie pôdy, ušetríte palivo a zvýšite produktivitu.

Rad 8RX. Nezastaviteľný

NEZASTAVITEĽNÁ SILA

Ak je pre vás prioritou čo najmenšie narušenie pôdy, nemôžete vynechať traktor 8RX. Je ideálny pre ťažké typy terénov a pôdy na úbočiach. A navyše využijete maximálne doby prevádzky.

Odvážny dizajn traktorov typového radu 8R/RT/RX ukazuje ich podstatu: ťahovú silu, ktorá sa pred ničím nezastaví, a technológiu, ktorá posúva moderné poľnohospodárstvo vpred.

Traktor 8r

JAZDNÝ KOMFORT

Zvládnuť výkon traktorov typového radu 8R je s novým pákovým ovládačom CommandPRO a jeho 11 nastaviteľnými tlačidlami veľmi jednoduché. Ide o neprekonateľné vodičské rozhranie, aby bola robí každodenná práca ešte pohodlnejšia a produktívnejšia.’

Tak veľa priestoru, tak málo hluku, taký luxus. Číra vášeň pre detail. Vitajte v novej kabíne 8R, väčšia a ešte pohodlnejšia než kedykoľvek predtým.

Vo vnútri kabíny

NÁVRH OTOČENIA