Nástroje pre jemný trávnik

Súprava nástrojov pre golf

A. Kompletná súprava

Od spoločnosti John Deere je k dispozícii rad špecializovaných nástrojov, ktoré pomôžu pri údržbe jemného trávnika. Tieto nástroje je možné objednať v praktickom úložnom boxe ako kompletnú súpravu.

Súprava nástrojov pre golf, 8 ks.

Toto sú nástroje, ktoré sú súčasťou súpravy náradia pre golf. Všetky sa dajú objednať aj samostatne pomocou uvedených čísiel dielov:

 • Nástroj na meranie, 2 ks: Hranol slúži na presné meranie výšky trávy na greenoch. Samostatný nástroj na meranie HOC na hracích poliach, neupravených terénoch alebo čiastočne neupravených terénoch.
 • Groomer Gage (metrický): Pevný a precízny prístroj na presné nastavenie požadovanej hĺbky jednotiek groomer alebo vertikutátora.
 • Accu-Gage (metrický): Pevný a presný merací prístroj na vysoko presné nastavenie výšky kosenia na kosačkách na greeny.
 • Valcový kontrolný nástroj: Zadný valec – nástroj na paralelnú kontrolu pre kosačky na greeny alebo iné kosačky.
 • Merač rýchlosti na greene: Odmerajte rýchlosť na greene pomocou štandardizovanej metódy merania (špecifikácia USGA)
 • Sample Pro: Systém Sample Pro odstráni prierez pôdy v hĺbke 6”, 2 ½ “ za účelom kontroly.
 • Kufrík (prázdny): Len kufrík bez nástrojov.
Accu-Gage analógový

B. Accu-Gage

Accu-Gage analógový

Accu-Gage je pevný a presný merací prístroj na vysoko presné nastavenie výšky kosenia na kosačkách na greeny alebo iné precízne kosačky. Začlenením ukazovateľa alebo digitálneho indikátora do unikátnej nastavovacej tyče je možné vykonať veľmi presné merania na rezacej hrane protinoža (do 0,01 mm), čím sa prakticky eliminuje chyba obsluhy pri nastavení nastavovacej tyče a kosačky.

Analógový Accu-Gage je možné vynulovať otočením ukazovateľa – kompletné pokyny na vykonanie sú súčasťou balenia.

Accu-Gage Digital

Accu-Gage Digital

Accu-Gage Digital je možné prepínať medzi anglickými a metrickými jednotkami pomocou tlačidla na prednej strane ukazovateľa. K dispozícii je tiež tlačidlo na nulovanie ukazovateľa a tlačidlo na zapnutie/vypnutie. Ako je znázornené na obrázku vľavo, magnet drží nástroj na protinoži, takže vykonávanie úprav je ešte praktickejšie. Napriek tomu sa neodporúča spoliehať sa na magnet – oveľa lepšie je umiestniť jednotku hore nohami na ponk! Životnosť batérie ukazovateľa je približne 12 mesiacov, v závislosti od frekvencie používania. Súčasťou dodávky je náhradná batéria (typ CR2032).

Accu-Gage je zabalený v pevnom, uzamykateľnom kufríku.

Accu-Gage – Ako to funguje

Ako to funguje

Po nastavení základnej lišty cez valce kosačky jednoducho stlačte tyčku ukazovateľa na meradle a stlačte tlačidlo na protinoži. Presnú výšku rezu možno potom odmerať na displeji.

Funkcie Accu-Gage

 • Úpravy sa môžu vykonať pomocou ukazovateľa na kosačke. Pri otáčaní nastavovacieho ovládača jednoducho odčítajte ukazovateľ.
 • Merania sa vykonávajú na prednom okraji protinoža bez ohľadu na jeho opotrebovanie.
 • Eliminuje sa nepresná metóda "podľa pocitu" starých tyčí na nastavenie typu.
 • Je možné merať chyby predného a zadného valca, ako aj defekty protinoža.
 • Vhodné pre všetky značky kosačiek na greeny, traktorové aj ručne vedené.
 • Funguje s drážkovanými aj pevnými valcami.
 • Odčítavanie s presnosťou na 0,01 mm.
Groomer-Gage

C. Groomer-Gage

Groomer-Gage je precízny merací prístroj na presné nastavenie požadovanej hĺbky jednotiek groomer.

Groomer-Gage okrem toho ochráni hnaciu sústavu jednotiek groomer pred preťažením spôsobeným príliš hlbokým nastavením drážok. Kotúče sa nevyrábajú s rovnako vysokou toleranciou ako rezací valec a na kraji kotúčov sa môžu vyskytovať značne vysoké body. Takýto vysoký bod sa potom premietne do najväčšej hĺbky prevádzky. Ak to nie je dovolené pri nastavovaní jednotiek groomer, hnacia sústava bude pri práci preťažená – čo výrazne zníži životnosť hnacej sústavy. Groomer-Gage je zabalený v pevnom, uzamykateľnom kufríku.

Ako to funguje

 • Hĺbka prevádzky sa nastavuje tak, že sa tyč Groomer-Gage umiestni na predné a zadné valce a čepele sa otočia kolmo na tyč.
 • Indikačná tyč sa potom zatlačí nahor, kým sa indikačný blok nedotkne čepelí. Z ukazovateľa potom možno presne odčítať údaj.
 • Ak chcete skontrolovať vysoké body, groomer by ste teraz mali otáčať ručne a Groomer-Gage posúvať po jeho dĺžke.
 • Aby sa zabránilo preťaženiu hnacej sústavy, požadovaná hĺbka prevádzky by sa mala nastaviť pomocou vysokého bodu.
Špeciálne škáromery

D. Špeciálne škáromery

Škáromery sa používajú na presné nastavenie vôle medzi rezným valcom a protinožom na valcových kosačkách. Táto úprava je nevyhnutná na zabezpečenie dobrej kvality rezu. Taktiež, ak sú obidve časti nastavené príliš blízko, potom sa dostanú do kontaktu, čo povedie k rýchlemu opotrebeniu protinoža a rezného valca a preťaženiu hnacieho systému. Tieto špeciálne škáromery môžu zabrániť poraneniu obsluhy. Škáromery majú dĺžku 30 cm, takže ruky a prsty možno podržať ďalej od rezných plôch. Dĺžka taktiež uľahčuje prístup na ťažko prístupné miesta. Dostupné sú dve hrúbky škáromera – 0,001” a 0,002” – takže obsluha môže upraviť rezacie valce John Deere podľa odporúčaní v príručke operátora’.

 • Škáromer 0,001” (tisícina palca). Používa sa na nastavenie vôle medzi valcom a protinožom na kosačkách na greeny a jednotkách typu 22M.
 • Škáromer 0,002” (dve tisíciny palca). Používa sa na nastavenie vôle medzi valcom a protinožom na valcoch ESP John Deere.

E. Meranie výšky trávy

Táto súprava obsahuje dva nástroje, ktoré pomáhajú profesionálnemu správcovi ihriska presne merať výšku trávy. Podrobnosti o nástrojoch a ich používaní sú uvedené nižšie.

Turf Check I

F. TurfChek

TurfChek Ι

TurfChek Ι využíva hranol na pozorovanie výšky trávy na plochom povrchu, ako je green. Je možné merať skutočnú výšku kosenia rôznych kosačiek (a rôznych jednotiek pri trojnásobku). Možno pozorovať aplikácie živín, teplotné zmeny a množstvo zrážok a merať výšku trávy. Používa sa hlavne na vyhodnotenie výkonu kosenia kosačiek a zistenie rozdielu medzi nastavenou výškou a skutočnou výškou kosenia. Vďaka zväčšeniu hranola ho možno používať aj na kontrolu kvality rezu, napríklad ak kosačka trhá trávu namiesto rezania.

Ako to funguje

 • Nástroj sa položí na vybranú pokosenú trávu. Dĺžku trávy potom možno odčítať z metrickej stupnice.
 • Po umiestnení nástroja TurfChek I na miesto prekrytia medzi dvoma prechodmi alebo dvoma jednotkami možno zabezpečiť konzistentnú výšku rezu.
 • TurfChek I teraz otočte o 90° a sledujte “zvrásnenie” vznikajúce kvôli nízkej frekvencii rezu.
 • TurfChek I je najúčinnejší na greeny, ale možno ho použiť na nízkych ústiach, spevnených brehoch a fervejoch.
TurfChek II

TurfChek II

TurfChek ΙΙ predstavuje rýchly a jednoduchý spôsob merania dĺžky rezu a konzistencie rezu na väčších trávnatých plochách.

Ako to funguje

Nástroj má na aktívnej strane dva predĺžené body a štyri časti so zubami píly. Dva predĺžené body pritlačte k zemi, kým sa štyri časti so zubami píly nebudú dotýkať povrchu pôdy. Tupý koniec konštrukcie zubu píly tvorí základnú líniu meracej stupnice. Uskutočňujú kontakt s najnižšou úrovňou pokosenej, nepohrabanej trávy. Stupnica je zobrazená s metrickými aj britskými jednotkami. Je to jednoduchý nástroj, ktorý vám pomôže udržať výšku rezu pri každodennej údržbe.