8 vecí, ktoré musíte vedieť o mulčovaní

Hnojenie trávnika je teraz jednoduchšie. Mulč z odrezkov trávy je prírodný spôsob, ako trávnik pohnojiť základnými živinami. Tu je osem vecí, ktoré musíte vedieť.

Hnojenie trávnika nemusí byť žiadna drina – môžete sa jednoducho rozhodnúť, nech za vás prácu vykonajú odrezky. Mulč z odrezkov trávy je prírodný spôsob, ako trávnik pohnojiť základnými živinami. Tu je osem vecí, ktoré musíte vedieť:

  1. Kosenie s mulčovaním umožňuje pokosiť trávu tak, aby boli odrezky dostatočne jemné a nebolo ich vidieť pri opätovnom rozložení na trávnik.
  2. Čepele musia byť ostré. Ostré čepele pomáhajú zaistiť presný a kvalitný rez.
  3. Mulčovanie vráti do trávnika živiny bohaté na dusík. Trávnik získa výživu a budete potrebovať menšie množstvo hnojiva.
  4. Pri kosení s mulčovaním postupujte podľa pravidla ""jedna tretina"", takže nekoste viac ako hornú tretinu stebiel trávy. Počas podmienok rýchleho rastu bude potrebné častejšie kosenie.
  5. Mulčovanie funguje lepšie, keď je tráva suchá.
  6. Systém MulchControl™ od spoločnosti John Deere predstavuje jednoduchý spôsob mulčovania počas kosenia.
  7. Ak vysoká alebo mokrá tráva vedie k vytváraniu nevzhľadných zhlukov, systém MulchControl™ by sa mal používať v režime bočného výpustu.
  8. Ak si podmienky vyžadujú použitie systému MulchControl™ v režime bočného výpustu, je pravdepodobné, že zopár dní bude vidno odrezky, kým sa rozpadnú.

Táto exkluzívna technológia je k dispozícii s technológiou jedného dotyku na traktore John Deere X350 z radu Select so 42-palcovým alebo 48-palcovým podvozkom Accel Deep™ a s inými kosačkami z radu Select.

Súpravy MulchControl™ s technológiou ovládania pákou sú k dispozícii pre kosačky S240 s podvozkami Accel Deep™, kosačky radu Select, kosačky radu Signature a všetky kosačky Residential ZTrak.

Všetky súpravy MulchControl™ od spoločnosti John Deere obsahujú mulčovacie čepele pre čo najlepšie mulčovanie trávy.