Oddaní kvalite života

Ciele udržateľnosti spoločnosti John Deere

 • Oranžový trojuholník s ikonou osoby s bezpečnostnou prilbou a okuliarmi

  Bezpečnosť pri práci

 • Zelená a žltá ikona pásového zariadenia s trojuholníkovým symbolom recyklácie namiesto kolies.

  Udržateľnosť produktu

 • Ikona veternej turbíny so žltými ikonami vetra a slnka

  Používanie udržateľnej energie

 • Šedá ikona vodnej kvapky so šípkou ukazujúcou udržateľnosť jej opätovného použitia späť do ikony vĺn väčšieho vodného zdroja

  Zodpovedné využívanie vody

 • Ikona loga recyklácie s tromi šípkami cez ikonu budov

  Zvýšiť recykláciu

Lepší zajtrajšok

Udržateľnosť v akcii

 • Výňatky zo správy: Projekty rastu

  Vodárne

  Living Lands & Waters®, svetoznáma organizácia venujúca sa čisteniu riek so sídlom v East Moline v Illinois používa na čistenie rieky Ohio exkavátor John Deere 210G LC.

  John Deere 210G LC s viacčeľusťovým drapákom nakladajúcim staré pneumatiky na nákladný riečny čln, ktorý ich má dopraviť do recyklačnej továrne.
 • Výňatky zo správy: Projekty rastu

  Ecosystem United

  Farma Santa Brigida v Iapmeri, Goias v Brazílii si v roku 2006 osvojila farmárske postupy integrovaného systému plodín a dobytka.

  Rady mladých sójových rastlín na poli.
 • Výňatky zo správy: Projekty rastu

  Expanzia v Afrike

  Viac než 130 firemných predajní v celej Afrike podporuje mechanizáciu a ekonomický rast.

  Farmárky sledujú používanie traktora a sejačky John Deere na severe Ghany.
 • Výňatky zo správy: Projekty rastu

  Zlepšovanie inšpiráciou

  Na nedávnom veľtrhu priebežného zlepšovania pozvali zamestnancov závodu John Deere Harvester Works hlasovať o svojom najobľúbenejšom projekte v kategórii Bezpečnosť, kvalita a efektivita podľa oblastí originalita/inovácia, tímová práca a vplyv.

  Traja zamestnanci John Deere pozerajú na laptop položený na kombajne v továrni Harvester Works v East Moline, Illinois v Spojených štátoch.
 • Výňatky zo správy: Projekty rastu

  Nápad s nohami

  Závod John Deere Werke v nemeckom Mannheime, kde vyskúšali a implementovali inovatívnu spoluprácu človeka a robota známu ako “chairless chair” - ergonomický mechatronický oblek navrhnutý pre výrobné prostredia, vďaka ktorému si môže človek sadnúť kdekoľvek a kedykoľvek potrebuje.

  Zamestnanec továrne opierajúci sa o zariadenie "chairless chair" pripojené k jeho telu v závode v nemeckom Mannheime.
 • Výňatky zo správy: Budúcnosť pre ľudí

  Rozšírené perspektívy

  Rosalind “Roz” Fox, výrobná manažérka vo výrobe John Deere Des Moines Works je prvá žena s tmavou pleťou na poste výrobnej manažérky v histórii spoločnosti Deere.

  Výrobná manažérka lokality Des Moines Works Rosalind Fox stojí vedľa rozprašovača na továrenskej podlahe.
 • Výňatky zo správy: Budúcnosť pre ľudí

  Príprava novej generácie

  Mentori spoločnosti John Deere podporujú nielen súčasných kolegov, ale aj tých budúcich. Prostredníctvom profesionálnych organizácií, ako je Society of Women Engineers, a neziskových organizácii, ako je FIRST (For Inspiration and Recognition of Science and Technology), inšpirujú zamestnanci spoločnosti John Deere nasledujúcu generáciu inovátorov vo vede, technológii, strojárstve a matematike (STEM).

  Záber zblízka na študentku strojárstva stavajúcej robotické zariadenie, za ňou je ďalší študent, ktorý stavia svoje zariadenie.
 • Výňatky zo správy: Budúcnosť pre ľudí

  Sila viac než polstoročia

  Gaylord Converse začal svoju kariéru v spoločnosti John Deere v roku 1967. Odvtedy sa dotkol takmer dvoch miliónov traktorov a nespočetných životov.

  Gaylord Converse pozerá do fotoaparátu.
 • Výňatky zo správy: Budúcnosť pre ľudí

  Svetová komunita

  Prostredníctvom úspechu drobných roľníkov rozširujeme možnosti, ako posilniť rodinné farmy, podporiť miestnu potravinovú bezpečnosť a výživu, revitalizovať vidiecke poľnohospodárske regióny a posilniť globálnu prosperitu.

  Žena ukazujúca v ruke svoju úrodu z košíka na farmárskom trhu v Indii.
 • Výňatky zo správy: Budúcnosť pre ľudí

  Zjednotená vízia

  Aby sme maximalizovali našu perspektívu, sme hrdí na naše partnerstvo s profesionálnymi organizáciami, ako sú Prospanica (asociácia hispánskych profesionálov), Minorities in Agriculture, Natural Resources and Related Sciences, National Society of Black Engineers a mnohých ďalších.

  Technik spoločnosti John Deere tmavej pleti sediaci pri stole s ďalším zamestnancom v kaviarni pri lokalite Dubuque Works.

 

 • Vyhodnotenie životného cyklu produktu

  Svet materiálov

  “Vyhodnocovaním životného cyklu produktov” pozorne zhodnotíme každú fázu životnosti našich produktov, hľadáme spôsoby ako znížiť náš vplyv na životné prostredie a súčasne zlepšiť ich výkon a odolnosť.

  Farmár kľačí na jednom kolene a pozerá na hlinu v jednej z rúk, v pozadí s traktorom, vzduchovým kompresorom na poli v Saskatchewane v Kanade.
 • Vyhodnotenie životného cyklu produktu

  Redukcia a opätovné použitie

  Začneme minimalizáciou vplyvu surovín. Výrobný proces je od zostavenia až po doručenie navrhnutý tak, aby mal čo najmenší vplyv na životné prostredie. Maximalizáciou úspornosti paliva, produktivity a ďalšími kľúčovými prevádzkovými faktormi sme schopní znížiť vplyv našich produktov na životné prostredie. Aj produkty sú navrhnuté tak, aby mali dlhú životnosť, no aj potom môžu často viesť druhý život ako recyklovaný materiál.

  V továrni John Deere v nemeckom Mannheime pracujú muž a žena spolu na výrobnej linke traktorov.