Diely na kombajny a údržby

Diely na kombajny

Pripravte sa na skvelé výsledky

Vaším kľúčom k špičkovej žatve na mnoho ďalších rokov sú tie najlepšie diely vo svojej triede a pravidelné prehliadky.

Chrániče nožov

Výmena chráničov nožov – kedy a prečo

Výmenou chráničov nožov v momente, keď sú zlomené, ohnuté alebo keď medzera presiahne 5,4 mm, ušetríte energiu, znížite prestoje a znížite potrebu celkovej údržby a náklady na diely rezacej plošiny – sekcie pohonného remeňa a nožov tak stačí vymieňať menej často.

Rezacie diely

Výmena rezacích dielov – kedy a prečo

Dbajte na príznaky opotrebovania alebo poškodenia dielov rezacej plošiny a diely včas vymeňte, aby ste zabezpečili skutočné sekanie plodín namiesto neefektívneho vytrhávania. Zvýšite pozemnú rýchlosť, šetríte palivo a predĺžite životnosť hnacieho remeňa.

Prsty závitovky

Výmena prstov závitovky - kedy a prečo

Zlomené, ohnuté alebo nadmerne opotrebované prsty závitovky by sa mali vymeniť, aby sa dosiahlo lepšie podávanie a vyššia pozemná rýchlosť.

Remene

Výmena remeňov – kedy a prečo

Keď na remeňoch spozorujete viditeľné praskliny alebo keď pozorujete nezvyčajné zvuky, nastal čas na výmenu. Získate tak výhody z lepšieho prenosu výkonu, minimálneho kĺzania a nižších vibrácií. Mimochodom, remene vždy skladujte na suchom mieste s teplotou +15 °C až +25 °C.

Lišty

Výmena líšt - kedy a prečo

Ak je profil na lište menší ako 6 mm, mali by ste ju určite vymeniť. Iba správny profil zubov zabezpečuje optimálny výkon mlátenia, najmä v prípade veľkej záťaže.

Reťaze

Výmena reťazí – kedy a prečo

Včasná výmena reťazí je kritická. Typickými únavovými prvkami sú porušené vnútorné pláty, strhnuté kolíky z dôvodu porušených vnútorných plátov alebo únavové zlomy. Vymeňte ich aj vtedy, keď natiahnutie presiahne 3 %, čo znamená brúsne opotrebovanie kolíkov a puzdier. Na otestovanie reťaze použite merač opotrebenia.

Sekacie nože

Výmena sekacích nožov – kedy a prečo

Rozbité, poškodené alebo opotrebované sekacie nože môžu viesť k nižšej kvalite sekania a vyššej spotrebe paliva a energie – sekacie nože vymieňajte včas. Nové sekacie nože zvyšujú výkonnosť sekania, minimalizujú riziko prestojov a znižujú celkové prevádzkové náklady.